Masa kundër shiut me “gjy*ma”, do shkriheni së qeshuri se si u vesh Rama sot në Elbasan

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj shtyu Ditën e Verës për shkak se, sipas tij sot do të ishte mot me shi dhe me gj*yma.

Kryeministri i është rikthyer veshjes së tij të “çuditshme” asaj që përdori dhe në festimet e 28 nentorit në Vlorë.

Gjatë festimeve të Ditës së Verës në Elbasan, kreu i qeverisë është parë i veshur me atlete sportive dhe me modelin e tij të dy palë tutave kundra shiut.

Këtë veshje Rama e ka përdorur dhe në Vlore, në ceremoninë e festës së 28 nëntorit.

Me gjasa veshja e Kryeministrit ka lidhje dhe me parashikimet e sinoptikanëve për reshje shiu me “gjyma”.

Në pranin e Sekretarit të Përgjithshëm të PS-së, Taulant Balla, kreut të Bashkisë, Qazim Sejdini, Rama ka ecur në bulevardin kryesor si dhe ka vizituar ekspozitat dhe aktivitetet e organizuar për Ditën e Verës.