Mbani frymën, kujdes mos ju ngrihet! Gjyshja që po ç.mend meshkujt, shkon në palestër dhe ha shumë…

Kjo grua qe shini ne foto eshte bere edhe gjyshe, por pasioni per jeten, mbi te gjitha nje jete te shendetshme, e ka bere te vihet ne qender te vemendjes.

Ajo thote se shpreson të frymëzojë gra të tjera të të gjitha moshave të përqafojnë një jetë të përqendruar në ushtrime fizike, te palestruar  për të përmirësuar shendetin mendor, trupin dhe shpirtin e tyre dhe sa më shpejt thote ajo, aq më mirë

Behet fjale per një gjyshe e cila jeton në Australi dhe ka theksuar gjithashtu se nje jete pa “seks”, per te nuk ka kuptim.

Ky mentalitet per jeten ben qe ajo te dale me djem ne moshe shume here me te vogel se vetja.

“Unë kam pasur gjithmonë një interes të madh për palestrën dhe isha e vendosur të praktikoja një mënyrë për të ushqyer trupin tim shendetshem e për tu dukur dhe ndjehem më e re”, tha Lesley Maxwell, 63 vjeç, për The Sun.

Gjyshja e tre fëmijëve nga Melbourne zbuloi se ajo vërtet ra në dashuri me botën e fitnesit pasi u bë një trajnere personale në moshën 48 vjeç dhe fitoi konkursin e saj të parë në moshën 49 vjeçare.