“Me Selimin mori fund”, mesazhi i fundit i 25-vjeçares para se ta v.riste i dashuri

Emri i boksierit turk Selim Ahmet Kemaloglu që i mori jetën të fejuarës së tij 25-vjeçare Zeynep Senpinar nuk është i panjohur për Policinë.

0x0-son-dakika-zeynep-senpinarin-katili-milli-boksor-selim-ahmet-kemaloglu-suc-makinesi-cikti-1590495693304

Mediat turke bëjnë me dije se boksieri ishte i përfshirë në 14 incidente, u arrestua në 28 gusht 2019 për “S.ulm s.eksual dhe p.lagosje të qëllimshme” dhe u la i lirë pas deklaratës së tij në prokurori.

0x0-son-dakika-zeynep-senpinarin-katili-milli-boksor-selim-ahmet-kemaloglu-suc-makinesi-cikti-1590495697513

K.rimi i rëndë ndodhi të dielën në mëngjes, në orën 5:30, ditën e Fitër Bajramit.

Mësohet se boksieri pasi e rrahu të dashurën e qëlloi me thikën e bukës.
Zeynep Şenpınar zbulohet se i kishte thënë një shoqes së saj pak ditë para vrasjes se me Selimin lidhja kishte marrë fund.

boksieri-turk

“Është e qartë që ka mbaruar çdo gjë me Ahmetin. Ne nuk kemi qenë për njëri-tjetri, sidomos këtë 1 muaj”, shkruhej në mesazhin e saj.

0x0-son-dakika-zeynep-senpinarin-katili-milli-boksor-selim-ahmet-kemaloglu-suc-makinesi-cikti-1590495700986