Mësojeni para se të bëni ndonjë plan, ja si do të jetë moti këtë të dielSipas asaj që është bërë e ditur nga Shërbimi Meteorologjik Ushtarak duket se edhe muaji shtator do të jetë i përshtatshëm për plazh.Edhe këtë të diel mësohet se kushtet atmosferike janë të favorëshme si për pushime në bregdet ashtu edhe në mal pasi moti parashikohet të jetë kryesisht i kthjellët e vranësira të pakta kalimatre përgjatë relieveve malore.Era nga Veriperëndimi-Verilindja 1-10m/s, e cila hera-herës përgjatë vijës bregdetare dhe zonave lugionore do të fitojë shpejtësi deri në 20m/s.