Meta k.ërcënon ashpër Ramën: Mbajmë shënim çdo person që…

Po ndodh një p.ërplasje institucionale mes Presidencës dhe Kryeministrisë.

Ditën e sotme presidenti Ilir Meta bëri thirrje që institucionet e shtetit të punojnë që shqiptarëve të mos u rikthehen vizat.

Në një reagim në Tëitter, Rama thotë se vizat nuk kthehen për qytetarët.

Pas deklaratës së Ramës, ka ardhur edhe reagimi i presidencës.

Reagim i zëdhënësit të Presidentit të Republikës, z.Tedi Blushi

Presidenti Meta vlerëson të gjitha institucionet që zbatojnë ligjin dhe i inkurajon që ta bëjnë këtë me përgjegjshmëri maksimale dhe transparencë të plotë.

Presidenti mban shënim të gjithë personat që shkelin ligjin dhe provokojnë tensione artificiale, të cilat u shërbejnë vetëm atyre grupimeve të errëta vendase dhe të huaja, që kërkojnë destabilitet në Shqipëri dhe rajon, me qëllim defaktorizimin e Shqipërisë dhe shqiptarëve.