Meta paralajmëroi katastrofë, Rama del me përgjigjen befasuese për situatën

Nuk ka vonuar pergjigja e kryeministrit Rama per kreun e shtetit, pas letres qe ai i dergoi lidhur me situaten e pandemise, per te cilen tha se pritet te perkeqesohet drejt katastrofes.

Në një postim në twitter, Rama thotë se Presidenti nuk ka asnjë kompetencë të ndërhyjë në punën e ekspertëve, ndërsa e këshillon që sëpari të fillojë të mbajë maskën.

“Ilir ti s’ke asnjë kompetencë të fusësh hundët në punët e ekspertëve për menaxhimin e situatës mjekësore! Si fillim mos dil vetë pa maskë nga shtëpia,mblidh edhe partinë tënde që të mos bëjë thirrje histerike kundër maskës dhe shiko punën që ke se vetëm atë s’po bën prej kohësh!” shkruan Rama.

Lexo edhe: