Mjekja duke kuruar të prekurin nga COVID-19… Publikohen për herë të parë pamjet nga brenda Infektivit të TiranësMinistrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu ka publikuar për herë të parë në llogarinë e saj në “Facebook” një foto brenda spitalit infektiv ku po zhvillohet lu fta me COVID-19.Manastirliu vlerëson punën e mjekëve dhe infermierëve të cilët po bëjnë një punë heroike në këto ditë të vështira për Shqipërinë dhe mbarë botën.Statusi i plotë:

Kimete Zgura shërben me përkushtim e profesionalizëm në spitalin infektiv, e palodhur si i gjithë stafi infermieror i këtij spitali, që çdo ditë përballen me #COVID19, me misionin për të shpëtuar jetë🙏🏼Punë #heroike e infermierëve të Infektivit❗️#JemiMeJu.