Momente t.merri në ajër për klubin e njohur, rr.u.feja g.odet avionin

Është perfshire nga p.aniku dhe t.m.erri ditën e diel, klubi gjerman i Hertës së Berlinit, i cili ishte duke u kthyer në kryeqytet pas triumfit ndaj Këlnit në ndeshjen e Bundesligës gjermane.

hertha

Avioni i skuadrës bardheblu është g oditur nga një rrufe dhe kjo ka t r onditur jashtë mase lojtarët dhe stafin drejtues të Hertës.

“Kishte një zhurmë të madhe dhe të bërtitura. U ndez një dritë e madhe dhe të gjithë e panë. “Unë u frikësova. Më vjen mirë që u ulëm në mënyrë të sigurt. Kurrë nuk e kam provuar diçka të tillë. Ishte një moment qesharak. Na hyri frika deri në palcë. Fatmirësisht dy pilotët e drejtuan në mënyrë të sigurt avionin drejt Berlinit”, ka treguar një nga drejtuesit e klubit gjerman, Mikael Pritz për “Bild” .