Momentet e dh.imbshme kur mbërrin trupi i Gjergj Xhuvanit, në Rinas familja nuk mban dot l.otëtMe l.ot e me dh.imbje te madhe ne zemer e priten kete te hene paradite ne Rinas trupin e regjisorit Gjergj Xhuvani familja e te aferm.Trupi i tij u soll nga Italia pasi u nda nga jeta më datë 14 gusht të këtij viti në Romë.V.arrimi do të bëhet sot në orën 14:00.

Ceremonia do të jetë private, pa homazhe shteterore, ku të pranishëm do të jenë familjarët, të afërmit dhe miqtë e regjisorit të ndjerë.