Momenti kur futbollisti ‘shembet’ në fushë, ndërron jetë në moshën 24-vjeçare, tragjedi e madhe për futbollin…Një ngjarje e rëndë është ajo e vdekjes së futbollistit brazilian Alex Apolinario në moshën 24-vjeçare.Futbollisti ra pa ndjenja gjatë një ndeshjeje, dhe ndërrroi jetë ditën e djeshme pas katër ditëve qëndrimi në spital.Apolinario, para disa ditësh, pësoi sulm në zemër gjatë një ndeshjeje që skuadra e tij, Alverca, po e zhvillonte në Ligën e Tretë të Portugalisë.

25 vjeçari nuk arriti ti mbijetojë dot sulmit në zemër dhe klubi i tij ka njoftuar se ka ndërruar jetë.

https://twitter.com/i/status/1347216626035396609