Mos bëni plane për fundjavë, mësoni suprizat e motitNese deshironi qe kete fundjave te shkoni gjekundi, me pare mesoni si do te jete moti. Sipas Sherbimi Meteorologjik Ushtarak, dita e shtunë parashikohet të ketë mot me alternime kthjellimesh dhe vranësira.Reshje shiu të izoluara përgjatë vijës bregdetare, bën të ditur Shërbimi Meteorologjik Ushtarak. Era nga kuadrati i jugut me shpejtësi mesatare 1-8m/s, e cila hera-herës do të fitoj shpejtësi deri në 15m/s, kryesisht përgjatë vijës bregdetare dhe zonave luginore.Dita e diel mot me kthjellime dhe shtim gradual të vranësira deri të dendura. Reshje parashikohen të bëhen prezente në orët e mbrëmjes me intensitet të ulët në pjesën më të madhe të vendit. Era nga kuadrati i jugut me shpejtësi mesatare 1-10m/s, e cila hera-herës do të fitoj shpejtësi deri në 15-20m/s, kryesisht përgjatë vijës bregdetare dhe zonave luginore.