“Mos më le me v.dek, jepi naj lek se më bërtiti”/ T.merri tek Covid2, ja Tirja që mori 8 mln lekëTire Alldervishaj eshte sanitarja 58 vjeçare, e cila punonte në spitalin Covid 2, tek Sanatoriumi, dhe që u arrestua sot nga Policia e Tiranës.Ajo u denoncua me video dje ne emisionin Stop duke zbuluar nje ngjarje te rende qe ka ndodhu ne kete spital ku jane shtruar paciente me Covid.58-vjeçarja i kishte marrë 8 milionë Lekë të vjetra nën dorë vajzës së një pacienteje me covid, që më pas ndërroi jetë si pasojë e sëmundjes.

Sanitarja Alldervishi pretendonte se ishte infermiere dhe kishte mashtruar 30-vjeçaren E.S., duke i premtuar se do t’i shërbente dhe kujdesej për nënën e saj të sëmurë me covid.