“Mos më provoko, nuk ka shanse që unë të…”. Këngëtarja i kthehet k.eq Arian Çanit: Turp të kesh…Këngëtarja e muzikës popullore, Romina Aliaj ka qenë e ftuar në “Zonë e lirë”, ku ka prezantuar këngën e saj të re, për të cilën Arjan Çani i tha se kënga e saj kishte nuanca serbisht.Si duket këngëtarja është kundër këndimit në gjuhën serbe dhe greke. Ajo ka thënë në emision se është raciste nga ky drejtim.Debati i plotë:

Arjan Çani: Do këndosh greqisht?

Romina Aliaj: Nuk ka shanse. Jam raciste, serbe dhe greke nuk këndoj kurrë. Nuk i dua grekët, mos më provoko.

Arjan Çani: Turp të kesh!