Moti bëhet i frikshëm, breshri sa një lajthi dhe stuhi e fortë pushton qytetin. Tregoni kujdes

Reshje te shumta shiu dhe breshri pushtuan Greqine, dhe Bullgarine.

Mediat lokale raportojne se mesditen e se shtunes Ksanthi, Greqi, eshte perfshire nga nje rrebesh i forte, ndersa bresheri ishte ne madhesine e nje lajthie.

Ne vetem pak minuta rruget u permbyten, ndersa temperaturat shenuan ulje te ndjeshme. Ende nuk eshte raportuar nese ka shkaktuar deme.

PO ne te njejten kohe, rrebeshi ka perfshire edhe Bullgarine.