Moti i keq, meteorologët sapo dolën me njoftimin urgjent: Orët në vijim…

Meteorologët kanë dalë sërish sot me njoftim lidhur me situatën që na pret orët në vijim.

Meteoalb njofton se oret vijuese paraqiten me vranesira dhe shira, me te dukshme ne zonat jugore juglindore, ku here pas here do te kete rrebeshe.

Shira te dobet vijojne edhe neser ne zonat malore Lindore.

Duke filluar qe nga dita e enjte pritet permiresim i kushteve atmosferike ne te gjithe vendin.

Temperaturat e ajrit sot do te shenojne jo me shume se 29°C NDERSA qe nga neser dhe ne vijim pritet rritje e temperaturave duke kulmuar ne fundjave deri ne 35°C.