“Mua më rruan by*hën ai, Edi Rama o legen”, gruaja shpërthen në Shkodër ndaj kryeministrit

Nuk është pritur aspak mirë sot në Shkodër.

Si në çdo qytet tashmë ku shkon, edhe në Shkodër, kryeministri Edi Rama u prit me protesta nga qytetarët shkodranë.

Por më e zjarrta mes tyre ka qenë një zonjë, e cila e revoltuar me kreun e qeverisë, nuk i ka kursyer fjalët dhe fyerjet në adresë të tij dhe të policëve që kishin dalë për ta ‘mbrojtur’.

“Mua më rruan by*hën ai… by*hën më rruan. Edi Rama o legen, o burrë legen, sjell FNSH këtu o legen, unë kam djalin në burg. Ik o mut, o i pafytyrë, provokator muti. O njeri i poshtër. Ta thej kaptinën legen, qelbësirë muti, vetëm serbi bën kështu, qelbësirë muti.”, ishte revolta e gruas.

Siç e kemi raportuar edhe më herët, frika e protestës ka bërë që kryeministri Rama të futet në Shkodër me makina të blinduar e më tej të shkoj në Malësi të Madhe i shoqëruar nga një numër i madh forcash policie.