‘Na pikëllove shumë me ikjen tënde, nuk fitove dot, para ca ditësh doli me…’, zyrtari i lartë jep lajmin e trishtë

Thellohet bilanci i v.iktimave, duke e bere serioze situaten edhe ne Kosove. Nje tjeter person ka humbur sot jetën si pasojë e infektimit me c.oronav.irus. Lajmin për v.dekjen e tij e ka dhënë kryetari i Komunës së Podujevës, Nexhmi Rudari.

Rudari përmes një postimi në Facebook, u ka shprehur ngushëllime familjarëve të të ndjerit, dhe ka kërkuar nga qytetarët që t’iu përmbahen udhëzimeve të IKSHPK-së.

Deri më tani, 116 persona kanë humbur jetën që nga fillimi i pandemisë në Kosovë.

Postimi i plotë i Rudarit:

U pikëllova shumë me lajmin që mora sot, për shkuarjen e hershme e të papritur në amshim të shokut tim të gjeneratës, fqiut tim të mirë, Ajfer Fetahu, i cili kishte kohë për të gjithë dhe ishte i dashur për të gjithë.

Që nga ditët e para të angazhimeve te rezistences ndaj regjimit pushtues serb, Ajferi ishte i angazhuar pothuajse në secilin proces, ndaj dhimbja për ndarjen nga jeta është shumë e madhe.

Miku im para disa ditësh kishte rezultuar pozitiv me virusin Covid-19, i cili pamëshirshëm po merr jetë njerzish në mbarë botën, por edhe në vendin tonë.

Në këto momente të dhimbjes së madhe jam me familjen Fetahu dhe bashkëndjej me ta.

Ngushëllimet e mia më të thella për humbjen e njeriut të mirë!

I përjetshëm kujtimi për Ajferin

Edhe në këto momente dhimbje u bëj thirrje qytetarëve t’u përmbahen udhëzimeve të IKShPK-së dhe ta japin kontributin në mbrojtjen e shëndetit të tyre dhe të familjeve!