Ndërron jetë aktorja e njohur

Aktorja e “Poseidon Adventure”, Carol Lynley ka vd.ekur sot në moshën 77 vjeçare pas pesë dekadave karrierë në Hollywood, kurse luajti në filmin që u bë i njohur “Return To Pyeton Place”

Ajo ka vd.ekur në moshën 77 vjeçare në shtëpinë e saj në zonën e Pacific Palisades në Los Angeles të martën.

Aktorja, e cila është e njohur për filmin e vitit 1972, “The Poseidon Adventure” në të cilin luajnë edhe aktorët Gene Hackman dhe Shelley Winter. Filmi, flet për fundosjen e një anije pasi që ishte goditur nga një cunami, e cili ishte për disa kohë në box-office.

E lindur në Neë York ajo bëri famë nga viti 1960 ku u paraqit në rolin e biondes në hitet filmike si “Return To Peyton Place” (1961) dhe “Under The Yum Yum Tree (1963)”.