Ndeshja ndizet/ Pamjet dramatike kur lojtarit i thyejnë kockat në fushëLojtari i skuadrës Germani Brescia pësoi një thyerje të përkohshme të kockave pas një përplasjeje në ndeshen e së dielës në takimin me skuadrën Fiat Torino, në ligën e basketbollit në Itali.Pas përplasjes, lojtari ka pësuar një dhimbje shumë të fortë.Ai nuk ka humbur vetëdijen, por pas goditjes, pësoi një dëmtim në kokë, u mor në një barelë dhe u transferua në spital.

Të hënën, iu nënshtrua edhe një ndërhyrje kirurgjikale. Më poshtë, pamjet e përplasjes. /Shkodranews/

VIDEO-KLIKO KETU