Ndodh mrekullia pas tragjedisë që goditi TurqinëTë paktën 21 persona kanë humbur jetën dhe mbi 1000 janë plagosur pas tërmetit 6.8 ballë që goditi Turqinë.Pamjet që vijnë nga provinca Elazig që u prek nga tërmeti shkat.rrimtar janë të rënda. lot, dhim.bje, frikë, shpresë… të gjitha emocionet të pranishme.Por duket se mes gjithë kësaj tragjedia, ka ndodhur që të nxirret gjallë nga rrënojat grua shtatzënë.