Ndodh për herë të parë, del fotoja, Arbana Osmani kapet ‘mat’ në mes të rrugës duke…Moderatorja Arbana Osmani ndodhet në pritje të ëmbël dhe është në muajin e fundit.Megjithatë së fundmi “iconstyle” ka siguruar një foto ku Arbana shfaqet në ditët e fundit të shtatzënisë. E veshur me një fustan të shkurtër me lule ku në sy bie barku i rrumbullakosur, moderatorja shfaqet duke ecur për dore me Eduartin.Thuhet se Arbana është në pritje të një djali megjithatë çifti ende nuk e ka konfirmuar publikisht gjininë e fëmijës që po presin.

Arbana ka treguar se ka vendosur t’i vendosë bebushit emër shqiptar, të cilin mbetet ta zbulojmë pas lindjes.