Ndryshojnë datat e Horoskopit, zbuloni shenjën tuaj të re sipas ekspertëve

Shenjat e Horoskopit, me sa duket, nuk janë siç i kemi ditur deri tani. Edhe pse datat e muajve janë vendosur rreth 2.000 vite më parë, yjet kanë ndryshuar dhe kjo do të thotë se ka shumë mundësi që shenja juaj të jetë tjetër nga ajo që mendoni.

 

Datat që dimë janë:

 

Dashi: 21 Mars – 19 Prill

 

Demi: 20 Prill – 20 Maj

 

Binjakët: 21 Maj – 20 Qershor

 

Gaforrja: 21 Qershor – 22 Korrik

 

Luani: 23 Korrik – 22 Gusht

 

Virgjëresha: 23 Gusht – 22 Shtator

 

Peshorja: 23 Shtator – 22 Tetor

 

Akrepi: 23 Tetor – 21 Nëntor

 

Shigetari: 22 Nëntor – 21 Dhjetor

 

Bricjapi: 22 Dhjetor – 19 Janar

 

Ujori: 20 Janar – 18 Shkurt

 

Peshqit: 19 Shkurt – 20 Mars

 

Por sipas ekspertëve datat e sakta janë këto:

 

Bricjapi: 21 Janar – 16 Shkurt

 

Ujori: 17 Shkurt- 12 Mars

 

Peshqit: 13 Mars – 18 Prill

 

Dashi: 19 Prill – 14 Maj

 

Demi: 15 Maj – 21 Qershor

 

Binjakët: 22 Qershor – 20 Korrik

 

Gaforrja: 21 Korrik – 10 Gusht

 

Luani: 11 Gusht – 16 Shtator

 

Virgjëresha: 17 Shtator – 31 Tetor

 

Peshorja: 1 Nëntor – 23 Nëntor

 

Akrepi: 24 Nëntor – 29 Dhjetor

 

Shigjetari: 30 Dhjetor- 20 Janar

 

“Toka është e ndikuar nga tërheqja gravitacionale e Hënës dhe e Diellit, që krijojnë një efekt lëkundës mbi planetin tonë. Në këtë mënyrë Toka vërtivet rreth vetes. Si pasojë e kësaj lëvizjeje disa nga yllësitë janë zhvendosur”, thotë Dr. Radmila Topalovic.

 

Po ashtu ekziston edhe një yllësi e 13-të, që është lënë mënjanë për të patur një ndarje me 12 shenja të Horoskopit. Ajo është Ophiuchus, ose Gjarpri dhe nëse keni lindur mes datave 30 nëntor dhe 18 dhjetor, mund t’i përkisni kësaj shenje, cilëson prestigjiozja “The Independent”.