Në mëngjes fut kasetën në ERTV, ja ku ndodhet realisht Rama në 1 vjetorin e tërmetit: Ka marrë avionin dhe…Kryeministri Edi Rama në këtë 1 vjetor të tërmetit tragjikt të 26 Nëntorit, nuk ndodhet në Shqipëri. Pasi publikoi një video me përjetimet personale të një viti më parë, Rama është larguar nga Rinasi sëbashku me ministrine Rindërtimit Ahmetaj. Destinacioni i tij është Abu Dabi, ndërkohë që nuk është publikuar asnjë informacion zyrtar në lidhje me këtë vizit të kryeministrit në Dubai.Lajmin për largimin e tij e ka publikuar dhe kryeministri Berisha përmes një postimi në facebook.Postimin i lotë i Berishës: Edvin Hajduti niset me avion te veçante per ne Abu Dabi!

Miq, burime nga Rinasi informojne se sot  Edvin Hajduti eshte nisur me avion ne dispozicion per ne Emirate te Bashkuara Arabe.

Nuk dihet qellimi i ketij udhetimi te fshehte dhe pikerisht ne 1 vjetorin e termetit qe goditi rende vendin tone. Flitet se va.ksinimi antic.ovid mund te jete arsyeja kryesore e ketij udhetimi blic pasi thuhet se neser do kthehet ne Tirane.

Miq, pavaresisht nga arsyeja e ketij udhetimi blic, une denoj me ashpersine me te madhe perdorimin nga Edvin Hajduti te avionit ne dispozicion ne vend te linjave tregtare.

Nje udhetim me avion te madh si ky i Edvinit ne dispozicion per ne Abu Dabi shkon te pakten 200 mije euro ne nje kohe kur ne spitalet covid vde.sin te semure per mungese oksigjeni.