Në muajin e 9-të të shtatzënisë, infektohet me Covid modelja e njohur shqiptareModelja dhe sipërmarrësja e njohur shqiptare Greis Petroviç, ka treguar se eshte infektuar me Covid, ndersa eshte ne muajin e nenete te shtatzenise.E ftuar ne “Ftese ne 5”, ajo rrefeu për herë të parë gjatë bisedës me Bietën, duke shpjeguar më tej se po e kalon me simptoma të lehta, me pak temperaturë dhe dhimbje koke.“Uroj që ta kem kaluar këtë dreq COVIDI para se të vijë në jetë djali”, u shpreh Greis.

Vlen të kujtojmë se ajo do të bëhet nënë e një djali në fillim të muajit dhjetor.