Negociatat/ Rama nuk dorëzohet, i ‘mbyll gojën’ Bashës me kryeministrin italian

Kryeministri i vendit, Edi Rama ka reaguar kundrejt deklaratës së Bashës, se dështimi i negociatave është faj i qeverisë.

Rama ka postuar një foto në rrjetin social ‘Facebook’, ku mbi të shkruan ‘Pa koment’.

Ai bën krahasimin e deklaratave për negociatave midis kreut të opozitës, Lulzim Basha dhe kryeministrit italian Giuseppe Conte.