Nga deputeti i PD-së, Vangjel Dule, tek urdhërat e Vangjel Tavos: Çfarë nuk u pa në Bularat (FOTO)

Në një situatë jo të zakontë, mes tensionit dhe parullave fyese ndaj popullit shqiptarë është përcjellë për në banesën e fundit ekstremistri grek Konstandin Kacifas.

Në ceremoni merrnin pjesë edhe deputetë shqiptarë, si ai i PD-së, Vangjel Dule, apo deputeti i LSI-së, Vangjel Tavo. Pavarësisht thirrjeve raciste të disa simpatizantëve të “Agimit të Artë”, situata ka qenë e qetë.