Ngjarje e rëndë/ Policia gjen 3 vajza në pellgun me gj.ak në shtëpi, telefonata e t.merrit që i lajmëroi ataPolicia ka nisur hetimet per nje ngjarje te rende. V.dekjen e tri vajzave të vogla, mes tyre edhe një foshnjë vetëm disa muajshe, të cilat u gjetën pajetë në një shtëpi në Vjenë.“Një grua 31-vjeçare telefonoi policinë në 5.20 të mëngjesit të Shtunën duke thënë se ajo kishte vrarë fëmijët e saj dhe donte të vriste veten”, tha policia e Vjenës.Oficerët shkuan në një apartament në rrethin e Donaustadt ku arrestuan gruan e cila u gjet me disa plagë.

Trupat e tre fëmijëve, të moshës nëntë dhe tre vjeç dhe një tetë muajsh, u gjetën pajetë në vendin e ngjarjes.

Hetimet vazhdojnë ndërsa oficerët pritet të marrin në pyetje 31-vjeçaren. Shkaku i ngjarjes është ende i panjohur, tha policia.