Ngjarje t.ronditëse për botën e futbollit, ish sulmuesi i jep fund jetës në apartamentin ku jetonte me…

Futbolli serb dhe ai botëror janë në zi sot pas lajmit se ish-sulmuesi Miljan Mrdakoviç është gjendur i pajete në banesën e tij.

Mediat vendase raportojnë se nga hetimet e para dyshohet se Miljan ka v.rárë veten. Gjithashtu raportohet se në apartamentin me qira në qendër të Beogratit, ku jetonte futbollisti, është gjetur një á.rmë.

Ai jetonte së bashku me partneren e tij, e cila ka lajmëruar pòlicinë për ngjarjen e rèndë.

Ish-futbollisti i dha fund jetës në moshën 38-vjeçare. Ndërkohë kujtojmë se Miljan Mrdakoviç ka një CV tepër të pasur për sa i përket karrierës futbollistike, ku është aktivizuar me Anderleht, Gent, Makabi Tel Aviv, etj.