Ngrica e dëbora, parashikimi për nesër ja çfarë ju pret


Instituti i Gjeoshkencave ka bërë një parashikim për ditën e nesërme ndërsa për ditë me radhë na kanë shoqëruar temperaturat e ulëta, ngricat dhe dëbora. Ndërsa për të premten pritet që temperaturat të rriten lehtë, por që dëbora do të vazhdojë të bjerë.


Ja parashikimi i motit për të premten nga IGJEUM: Sot pasdite dhe nesër priten reshje mesatare, deri lokalisht intensive në disa qarqe. Ato do të jenë në formë dëbore në gjysmën Lindore të vendit dhe në terrenet malore. Në pjesën Perëndimore, ato do të jenë kryesisht në formë shiu (ose shi i përzier me dëborë).