Nis sfida Turqi-Shqipëri, p.las keq në fushë mes lojtarëve

Po luhet në “Sukru Saracoglu” të Stambollit mes Turqisë dhe Shqipërisë i vlefshëm për grupin H kualifikues të Europianit 2020.

Rezultati momental është 0-0. Pas gjashtë takimeve të zhvilluara deri tani ndeshja ka qenë e ten.sionuar midis lojtarëve tanë dhe atyre turq. Ndërsa vlen të theksohet se ndeshja është tejet e tensionuar, ku tanë janë ndë.shkuar me tre kartonë të verdhë dhe 1 për turqit.

Turqia mban kreun e grupit, me 15 pikë, ndërsa kuqezinjtë qëndrojnë në vendin e katërt me 9 pikë. Një fitore e kuqezinjve do mbante gjallë shpresat për një kualifikim në Euro 2020.

“Live” te gjithë rastet dhe momentet pikante të ndeshjes

4′ Nxirret kartoni i parë i ndeshjes. Dermaku ndal kundërshtarin me faull dhe gjyqtari i ndëshkon me karton të verdhë.

1′ Nis takimi në “Sukru Saracoglu”

Formacionet zyrtare:
Turqia: Mert Gunok, Zeki Çelik, Demiral, Emre Belozoglu, Ozan Tufan, Cenk Tosun, Hakan Calhanoglu, Umut Meras, Mahmut Tekdemir, Burak Yilmaz, Kaan Aylian

Shqipëria: Strakosha, Lenjani, Veseli, Djimsiti, Bare, Gjasula, Memushaj, Manaj, Çikalleshi, Dermaku, Ismajli.