Një a.ksident i rëndë sapo ndodhi pranë Milotit, ka të p.lagosur

Dy persona mbetën të lënduar sot pasdreke në një a.k.sident që ndodhi në autostradën Lezhë-Tiranë, në afërsi të Milotit, zonë e njohur për ngjarje të tilla.

Sipas burimeve policore, ishte mjeti që drejtohej nga shtetasi N.K.,59 vjeç, banues në Milot i cili është përplasur me mjetin me drejtues shtetasin C.V., 55 vjeç,banues në Milot.

Te aksidentuarit janë dërguar në spitalin Rajonal të Lezhës dhe mesohet se ndodhen jashtë rrezikut për jetën.

Policia dhe grupi hetimor ne vendngjarje dhe po punojnë për shkaqet e aksidentit.

Njoftimi i plotë i Policisë:

Në autostraden Milot-Rreshen,në “Fushë Milot”, mjeti me drejtues shtetasin N.K.,59 vjeç, banues në Milot është përplasur me mjetin me drejtues shtetasin C.V., 55 vjeç,banues në Milot.

Si pasojë e përplasjes, ka marrë demtime shtetasi G.L.,banues në Milot,që ndodhej si pasagjer në mjetin me drejtues C.V.,i cili është transportuar në spitalin Rajonal në Lezhë, ku ndodhet nën kujdesin mjekësor.

Grupi hetimor vazhdon veprimet në vendngjarje për sqarimin e rrethanave të aksidentit.