“Një ditë me plot të papritura”/ Horoskopi befasues i astrologut italian për ditën e nesërme

Supriza pa fund ju presin nesër!

DASHI:

Të enjten dhe të premten shmangni diskutimet kontradiktore edhe pse shenja juaj është e prirur të dalë mendsh, qoftë prej përgjegjësive të shumta që ju ngarkohen, qoftë për shkak se ju përballeni me njerëz që janë shumë nervozë. Nëse keni një projekt për të kryer ose një qëllim për të arritur, bëjeni atë pa hezitim.

Megjithatë, ju nxis që të jeni të kujdesshëm, këshilla është që të shtyni çdo kontakt, veçanërisht në dashuri, të shtunën dhe të dielën, të cilat me siguri do të jenë ditë më të mira. Yjet favorizojnë projektet, edhe pse mbeten disa probleme me paratë. Dikush duhet t’i nënshtrohet një kontrolli të përgjithshëm për gjendjen e vet fizike.

DEMI:

E enjte interesante, por jo në majë nga pikëpamja fizike. Në rast se duhet të flisni për punën, suksesin personal, kontaktet, sugjeroj që të prisni për momentin e duhur dhe të qaseni me kujdes.

Sidoqoftë, ju jeni ende duke u përballur me një horoskop pozitiv, për të gjetur përsëri dëshirën për të vepruar: që nga viti i kaluar, dikush ka ndryshuar punën ose stilin e jetës. Nëse nuk jeni shumë tonik, kjo është për shkak të disa sëmundjeve të buta sezonale për t’u kuruar. Një kthim në të kaluarën është i mundur të shtunën dhe të dielën.

BINJAKET:

Kur keni shumë mendime që ju shqetësojnë, probleme, vini në zbatim të njëjtën strategji si gjithmonë, ose angazhohuni në diçka tjetër që t’ju shkëpusë, ose ndoshta kërkoni zgjidhje në mënyrë konstruktive.

E shtuna dhe e diela janë ditë të rëndësishme për intervistat dhe marrëdhëniet ndërpersonale. Ndoshta ka ardhur momenti i pauzës për t’u ballafaquar në dashuri, shumë gjithashtu varet nga ajo që thotë horoskopi i partnerit tuaj, më mirë t’i hidhni një sy. Nëse shqetësimi përfshin të dyja palët, duhet të shmangni konfliktin, por është e drejtë që ju të ndiqni mendimet tuaja.

GAFORRJA:

Sigurisht që nuk është një ditë relaksuese, shumë prej jush po kalojnë nëpër një fazë ku gjithçka është bërë me pasion ekstrem, qoftë në dashuri, punë apo diçka tjetër. Ndoshta edhe për shkak të kaq shumë gjërave për të bërë, një farë lodhjeje e ndjeni. Mundohuni të ushtroni kujdes në marrëdhëniet ose detyrat e punës, të zgjidhni problemet dhe të tejkaloni pengesat një nga një.

LUANI:

Gratë e kësaj shenje janë shumë të dhëna pas ndjenjave dhe ndihen të ofenduar që të mos marrin vëmendje të mjaftueshme nga partneri i tyre. Për burrin, situata është jashtëzakonisht e ndryshme, në të vërtetë, edhe nëse kalon nëpër një krizë dashurie, ai mbetet i fokusuar në punën e tij dhe i jep më pak peshë çdo konflikti me personin tjetër. Sidoqoftë, mund të ketë një kundërsulm nga të dyja palët gjatë rrjedhës së fundjavës. Për këtë arsye, këshillat për çiftet që përjetojnë probleme janë të shmangin një konfrontim. Është e dëshirueshme të prisni deri në prill, muajin në të cilin do të jetë më e lehtë për të arritur një marrëveshje.

VIRGEJRESHA:

Kjo është një ditë që ju jep forcë të madhe, një forcë që do të jetë edhe më e madhe midis të premtes dhe të dielës. E gjithë kjo nuk do të thotë që ne duhet të hidheni pa menduar në situata të ndryshme, por duhet t’i paralajmërojmë ata që kanë një problem dashuri, sepse kjo energji e përzier me agjitacion mund të çojë në komplikimin e marrëdhënieve romantike, duke krijuar një nervozizëm të caktuar në një nivel verbal. Efekti mbi marrëdhëniet më të brishta dhe për t’i theksuar ato jashtëzakonisht. Duhet të jeni të kujdesshëm.

PESHORJA:

Është një qiell i qetë, ndoshta shumë për sferën sentimentale, aq sa bëhet apatike. Pasojë e kësaj gjendje është që marrëdhëniet e lindura në këtë fazë mund të jenë monotone dhe në çdo rast jo të përcaktuara mirë, gjë që gjithashtu mund të sjellë njëfarë shqetësimi.

Në rastin e një dashurie të mohuar ose në çdo rast një marrëdhënie jozyrtare, situata përkeqësohet. Për fat të mirë të shtunën dhe të dielën do të keni ditë më të mira, ndërkohë këshilla është që të mos lodheni.

AKREPI:

Me Uranin në opozitë, nuk duhet të mendojmë se kjo është një gjendje domosdoshmërisht negative, në të vërtetë, ka të ngjarë të jetë një shenjë e ripërtëritjes. Problemi i vetëm mund të prekë ata që duan të ndryshojnë punë ose të bëjnë diçka ndryshe nga ajo që kanë bërë në vitet e fundit.

Nëse nuk arrijnë, kjo është për shkak se ndryshimi nuk është i përshtatshëm ose nuk kanë mundësi për ta bërë atë në një kohë të shkurtër. Në dashuri, pas një periudhe heshtje të tepruar. dëshira për t’u ndjerë të dashuruar mund të kthehet, kjo është shumë e rëndësishme për ata që kanë qenë të vetëm për një kohë të gjatë. Këshilla është që të shikoni përreth.

SHIGJETARI:

Është e këshillueshme që t’i kushtoni vëmendje asaj që thuhet, përndryshe mund të krijohen grindje, krijohen shqetësime, veçanërisht në sferën afektive. Nëse ka pasur komplikime dhe dikush ka përjetuar një krizë të madhe, kjo është koha më e keqe për të ringjallur një lidhje ose për të zgjidhur problemet. Ato që duhet të ballafaqohen dhe të zgjidhen në këto ditë, janë probleme të vogla familjare. E shtuna dhe e diela janë ditët më të mira brenda një jave, por nuk sjellin risi apo ndjenja emocioni.

BRICJAPI

Zakonisht gjithmonë i jepni shumë peshë marrëdhënieve që merrni me shumë seriozitet. Sidomos mbi 30 vjeç, nuk është më e këndshme të fluturoni nga lulja në lule. Të gjithë ata që kanë një partner të qëndrueshëm dhe një marrëdhënie të qëndrueshme janë të lumtur, të tjerët do të duhet të vendosin qartë deri në fund të majit. Horoskopi është i mirë për ata që duan të martohen ose të shkojnë për të bashkëjetuar deri në fund të verës, natyrisht nëse keni bashkëpunimin e duhur me partnerin tuaj. Një gjë është e pamohueshme: ju keni ide shumë të qarta.

UJORI:

Nëse një histori ka lindur në muajt e fundit ose ka pasur një vështrim të veçantë, çështja duhet të studiohet në thellësi dhe nuk duhet të ketë frikë apo përmbajtje në arritjen e dashurive të reja. Kur nuk gjejmë dashuri, shpesh arsyeja mund të gjendet në mungesën e vetëvlerësimit ose frikës për t’u angazhuar në marrëdhënie. Nëse është e vërtetë që e doni lirinë, është gjithashtu e vërtetë që ndonjëherë kjo ju bën sipërfaqësorë. Në raste të caktuara duhet të jemi më të guximshëm dhe proaktivë me një vizion tjetër të jetës. E shtuna dhe e diela janë ditë të zëna me Hënën në shenjë.

PESHQIT:

Yjet janë shumë të rëndësishëm për marrëdhëniet me të tjerët. Në këtë periudhë keni Marsin të favorshëm dhe Urani, Venusi është në shenjë, kështu që ikja nga dashuria do të jetë pothuajse e pamundur. Për ata që kanë përjetuar një fazë të trazuar në vendin e punës, ata gjejnë strehë tek ndjenjat dhe në familje.

Gjithashtu është e mundur që një krizë e fortë ose një zhgënjim i zjarrtë në dashuri do t’ju bëjë të mbyllni dyert e marrëdhënieve të reja të rëndësishme. Një horoskop pozitiv duhet të ndihmohet me veprim, në qoftë se ju mbani veten larg nga takimet ajo nuk mund të ndodhë kurrë. Për ata që kërkojnë një marrëdhënie të mirë, është koha për shpërblime, ndoshta edhe për rikthime të flaës së dashurisë.