Një tra.gjedi e vërtetë/ Përplasen 2 furgona, të paktën 28 të vd.ek.ur

Të paktën 28 persona kanë humbur jetën si pasojë e një ak.sidenti të rëndë të ndodhur ditën e sotme ka ndodhur në Iran.

Mësohet se dy furgonat u pë.rplasën me njëri-tjetrin pranë qytezës së Khash, në juglindje të provincës së Sistan dhe Baluchistan.

Sipas mediave ndërkombëtare, bëhet me dije se nga pë.rplasja e dy furgonave humbën jetën të paktën 28 persona dhe 21 të tjerë mbetën të pla.gosur.

Sakaq, viktimat janë shtetas afganë dhe kjo nuk është hera e parë kur kjo zonë përdoret nga traf.ikantët për transportimin e emigrantëve të jashtëligjshëm nga kufiri.