Nuk ndalen t.ërmetet, ja ku u drodh toka sërish këtë mëngjes

Një t.ërmet 4.8 i Shkallës Rihter tronditi Samos mëngjesin e kësaj të enjteje.

Sipas te dhenave nga Instituti i Sizmologjise, thellësia e tij ishte 12 kilometra dhe tërmeti ishte 35 kilometra në verilindje të Samos.

Lekundjet u ndien veçanërisht për banorët e ishujve të Cikladave, shkruan “Protothema”.

Greqia eshte perfshire se fundmi nga ne numer i madh termetesh, te cilat fatmiresisht nuk kane shkaktuar viktima.