“O maaaa”, momente të tm.errshme, vajza kërkon nënën nën rrënoja mes kli.thmash

Më shumë se 21 persona kanë humbur jetën ndërsa mbi 1 mijë janë plagosur pas tërmetit të fuqishëm që goditi Turqinë. Ekipet për kërkimshpëtim vijojnë punë të gjetjen dhe nxjerrjen nga rrënojat të personave të tjerë.

Pamjet që ka lënë pas ky tërmet apokaliptik janë të trishta shumë. Një video e publikuar online tregon momentin kur një vajzë kërkon mes lotësh mamanë e saj në rrënoja.

“Në momentin që e pashë, po qaja. E di shumë mirë se sa e dhimbshme është të humbasësh njeriun më të afërt. Zoti im mbroji të gjithë!”, ka shkruar personi që e ka shpërndarë videon në Twitter.

Videon e gjeni ketu: https://www.youtube.com/watch?v=vfinFHiJ2aU&feature=emb_logo