‘O shpirt, më h.elmove zemrën, me more jetën dhe mua….’, vajza e parodistit të Vlorës në gjendje të rënduar

Arti shqiptar ndodhet sot në z.i, pasi u shua përgjithmonë ylli i estradës shqiptare.

Një nga emrat më të dashur të humorit ndërroi jetë të enjten.

Muhamet Liko, i njohur si një nga parodistët e Vlorës, është ndarë papritur nga jeta në moshën 65-vjeçare.

Liko, baba i dy fëmijëve, është një humbje e madhe për artin dhe kulturën shqiptare ndërsa familja humbi njeriun e shtrenjte të saj.

Vajza e tij ka shprehur dhimbjen e madhe në rrjetet sociale ku shkruan:

“O jeta ime, o Dritë o shpirt o dashuri e përjetshme, me helmove zemrën, me morre jetën dhe mua. Të Dua pafundësisht shumë . Idhulli Krenaria ime Forca ime Jeta ime. U prehsh në Paqe o Engjelli im”.