O Zot ç’po ndodh?! Edhe më i fortë se 26 nëntori, tërmet i tme.rrshëm shumë prane nesh



Një tërmet i fortë i magnitudës 6.8 rihter është regjistruar pak minuta më parë në lindje të Turqisë.



Tërmeti ka patur epiqendër vetëm 10 kilometra larg qytezës Doganyol dhe 28 kilometra nga Çungus, në një thellësi prej 10 kilometrash sipas të dhënave paraprake.



Është ende e paqartë nëse ka dëme nga tërmeti.