O Zot, pse, edhe mund të shpëtonte…Ah si u d.ergj i vetëm në mes të rrugës, në bark i kishin…

Dalin të tjera detaje nga ngjarja e djeshme, por rreth orës 07:00 të të hënës, në vendin e quajtur Kthesa e Hamilit, është gjetur pa shenja jete 23- vjeçari, Florian Selimi.

Nga veprimet e para hetimore, dyshohet se i riu ka ndërruar jetë si pasojë e p lagës së marrë nga g oditja me th ikë, gjatë një k onflikti. Aktualisht grupi hetimor po punon për zbardhjen dhe dokumentimin e kësaj ngjarje dhe mengjesin e sotem ka njoftuar se ka arrestuar dy persona S.S, 26 vjeç dhe K.M, 20 vjeç, te dy banues në fshatin Sulaj.

“Gjatë natës së datës 11.08.2019, në fshatin Hamil, këta shtetas në bashkëpunim me njëri tjetrin, për motive të dobëta, kanë v rarë me mjet p rerës shtetasin F.S, 23 vjeç, i cili ka ndërruar jetë”- njoftoi policia.

Ndërkohë, pranë kanalit ku u gjet trupi i pajetë, ndodhej një makinë. 23-vjeçari, Florian Selimi, pak pas mesnate dhe pasi u v ra, dyshohet të jetë hedhur në një kanal në anë të rrugës së Hamilit.

Vetë Policia ka dyshime se i riu është k onfliktuar fizikisht me një person tjetër, ndërkohë që ka ndërruar jetë si pasojë e p lagës së marrë nga g oditja e th ikës. Goditja ka qenë në zonën e barkut dhe i ka dëmtuar të gjitha organet jetësore.

Fakti që ngjarja ka ndodhur natën, ka bërë që i riu të ketë kaluar dh imbje të rënda për disa orë, kjo pasi në atë rrugë nuk ka kaluar askush që të mund t’i ofronte ndihmën e parë. Sipas mjekëve, nëse do të ishte paraqitur në kohë në spital, edhe mund të ishte shpëtuar nga v dekja.

Trupi është gjetur i ftohtë, pasi kishte humbur shumë gj ak.