Oh çfarë dhimbje e madhe, prindërve u v.d.es djali ditën që do mbushte 3-vjeç. Detajet e rënda

Një çift të rinjsh që ishin bërë prindër tre vite më parë, po përballen me dhimbjen e madhe pasi humbën djalin e tyre pikërisht në ditën që ai mbushte 3 vjeç.

Vogëlushi humbi jetën dy orë pasi u dërgua në spital pasi ra nga kati i katërt i pallatit ku banonte.

T.ragjedia i ndodhi familjes pikërisht në një ditë që po përgatiteshin të festonin ditëlindjen e tretë të djalit Edëard Popadiuc.

Babai i tij i shkatërruar, Alexandru, kishte postuar një foto në Facebook vetëm pak orë para ngjarjes së rëndë ku shkruante “Gëzuar ditëlindjen, dashuria e babit.”

Mediat shkruajnë se babai i djalit, ndodhet në gjendje të rëndë dhe nuk ka pushuar së qari që nga momenti që mori vesh se e humbi të birin.

Incidenti ndodhi një ditë pasi një djalë 18 muajsh v.diq pasi ra nga dritarja e shtëpisë në katin e nëntë në Tottenham në veri të Londrës.