Oh joooo, o Zooot, ajo ishte nënë more dhe grua, si guxon? Policia shkon në vendin ku po ndodhte t.m.erri dhe kap burrin duke…Ka parë t.merr me sy një familje në Vorë, ku policia ka parandaluar një ngjarje të rëndë. Bie në pranga burri që k.ë.rcënonte për ta v.r.arë bashkëshorten.“Shërbimet e Policisë Vorë, pas njoftimit të marrë se në fshatin Domje, Bashkia Vorë, në ambientet e banesës, shtetasi S. B. po dh.unonte psikologjikisht bashkëshorten e tij duke e k.ë.rcënuar me a.rmë, menjëherë kanë shkuar në adresën e dhënë duke parandaluar përshkallëzimin e dh.unës dhe ngjarjen e mundshme k.riminale.Shërbimet e Policisë kanë prangosur shtetasin S. B., 66 vjeç, banues në fshatin Domje, si dhe kanë sekuestruar në cilësinë e provës materiale a.rmën e z.jarrit k.allashnikov, me të cilën ky shtetas e k.ërcënonte për ta v.rarë bashkëshorten e tij, 63-vjeçaren L. B”, thekson Policia.

Materialet i kalojnë Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë, për veprime të mëtejshme.