Oh mos, sinoptikanët japin lajmin b.ombë për rrezikun e ditëve që vijnë

Meteorologët njoftojnë se na presin sërish ditë të vështira.

Sipas Meteoalb. paraditet paraqiten kryesisht me diell në të gjithë territorin, ndersa pasditet do të sjellin zhvillim të vranësirava, të cilat do të rrezikojnë shira dhe stuhi afat-shkurtra breshëri, më të dukshme në zonat malore.

Fundjava do të ri-sjellë sërish motin e kthjellët dhe të nxehtë në territor.

Temperaturat e ajrit do të pësojnë rënie të lehtë ku maksimumi pritet deri 33°C.

Por ja si paraqitet situata e temperaturave sipas accuweather ne vijim: