Oh sa e rëndë, zbulohet një e vërtetë e tr.ishtë për punëtorët që ranë dje nga skela

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka reaguar sot me një status në twitter pasi dy punetore nje dite me pare pasi rane nga skela e nje pallati qe po rikonstruktonte fasaden e jashtme, humben jeten.

Basha shkruan se “Edi Rama është artisti i mashtrimit, arrogant dhe i pashpirt me shqiptarët”.

Për Bashën, punëtorët ishin viktima të makutërisë mafioze të Ramës.

“Artisti i mashtrimit, arrogant dhe i pashpirt me shqiptarët të cilët i urren, asnjë fjalë për 2 viktimat e makutërisë mafioze në zemër të Tiranës”.