Oh Zot çfarë dhimbje! I humbi nënës nga sytë në park, por familja merr lajmin e tmerrshëm për 4 vjeçarin shqiptar

Një dhimbje e padurueshme duhet te jete kjo qe po perjeton familja shqiptare ne Zvicer.

Vetem disa orë pasi u zhduk në park, djali 4-vjeçar shqiptar raportohet të jetë gjendur i mbytur.

Djali i quajtur Zenel ishte zhdukur pasditen e datës 23 maj, ndërsa trupi i tij u gjend këtë pasdite në Villnachern nga punonjësit e hidrocentralit pranë Villnachern në Aare.

Mediet zviceriane, thanë se për shkak të shirave të rrëmbyeshëm që kanë rënë dy ditët e fundit në Aabach dhe Aare, rrymat e kanë marrë me shpejtësi trupin e fëmijës.