Oh Zot mba dorën, humb jetën artisti i njohur shqiptar, pas v.dekjes së dy aktorëve të njohurKengetari korcar Genc Kadilli ka humbur jeten kete te marte.Lajmin e kane shperndare ne rrjetet sociale miq te tij. Arti shqiptar sot eshte ne zi edhe pas humbjes se dy aktoreve te tjere te njohur, Anton Krosaj dhe Fuac Boci.“Lamtumirë o njeri i mirë! Lamtumirë o shok i vjetër që na dhuroje gjithmonë buzëqeshje e me zërin e talentin tënd të spikatur na mbushje gjithmonë shpirtin edhe në ditët më të vështira! Lamtumirë Genc Kadilli, që i këndove Korçës me aq pasion e dashuri, duke ruajtur me fanatizëm vlerat e serenatës e muzikës qytetare! Lamtumirë mik, fizikisht nuk do shihemi, por në zemër e mendjet tona do të kemi gjithmonë të buzëqeshjen dhe zërin tënd të paharruar! Ngushëllime nga zemra familjes dhe miqve të tij! U prehsh në paqe!”