Oh Zot ruaji, bien nga skela teksa punon 4 punëtorë në mes të qytetit. Sapo ndodhi, ja pamjet e t.merrshme

lpagosur1

Një ngjarje e rëndë është shënuar mesditën e sotme në Tiranë, ku katër punonjës kanë rënë nga skela e një pallati që po rikonstruktohej.

pallati2pallatui1

Ngjarja ka ndodhur në rrugën “Faik Konica”. Nga raportimet e para mesojme se dy prej tyre kane marre plage me te renda.

Ambulanca, policia dhe sherbimi zjarrfikes ka mbërritur në vendngjarje.

Nuk dihet se cfare e ka shkaktuar kete ngjarje te rende.

Policia ka evakuuar banoret e zones, e cila eshte rrethuar me shiritin e verdhe. Te tronditur kane mbetur banoret e zones, te pallatit, po ashtu edhe ata perreth pas ngjarjes se rende.

pallati4pallati3