Oh Zot sa e rëndë/ Dalin emrat që po kërkon kryeprokurori, ja pushtetarët që duhen marrë në pyetje për tërmetin

Me një kronikë televizive, ku dëgjohen deklaratat e zv kryeministrit Erjon Braçe dhe kryetari i Bashkisë së Krujës Artur Bushi, nënkryetari i LSI, Petrit Vasili thotë se njerëzit e pushtetit kanë gënjyer për Thumanën, qyteti më i prekur rëndë nga tërmeti i rëndë i 26 nëntorit.

“Pse nuk i therret prokuroria keta? Pse nuk pyeten,hetohen,procedohen nga prokuroria? Apo kjo eshte “prokuroria qe duam” sipas rilindjes?”, eshte thirrja e Vasilit ne dukje edhe per kryeprokurorin e ri Olsian Çela, i cili diten e dyte te punes se tij e nisi nga Durresi, qyteti tjeter i prekur me rende nga termeti.

POSTIMI I PLOTE  

Viktimat e Thumanes akuzojne.(VIDEO).

Njerezit e pushtetit genjyen per Thumanen.

Pse genjyen?

Kush genjen,Kryetari i Bashkise apo Zv.kryeministri?

Pse nuk i therret prokuroria keta?

Pse nuk pyeten,hetohen,procedohen nga prokuroria?

Apo kjo eshte “prokuroria qe duam” sipas rilindjes?

Heshtja e prokurorise bashkefajesi e rende.

Shiheni VIDEON flet vetë…..dhe ne te vertete eshte aq e thjeshte sa s’ka nevoje as per prokuror.