Opozita e palëkundur në qëndrimin e saj, Basha përforcon vendimin se…

Opozita nuk do të ndalet në aksionin e saj dhe qëndrimi i palëkundur është konfirmuar sot përsëri nga kreu i Lulzim Basha. Në rrjetin social Facebook, Basha ka reaguar sërish lidhur me protestës e ditës së shtunë. Basha shkruan se tashmë populli i ka “vënë kryqin kësaj bande hajdute dhe nuk do të ndalet”, duke iu referuar qeverisë.

“Ky kryeministër hajdut është kapur duke vjedhur shqiptarët dhe duke blerë votat e tyre bashkë me krimin. Kjo qeveri-bandë u vuri kryqin shtëpive të shqiptarëve, i ka vënë kryqin të ardhmes sonë europiane”, shprehet Basha.