Opozita proteston të dielën, kapet ngushtë qeveria: Kush është zyrtari i lartë që vjen në Shqipëri

NATO vendos të dërgojë sekretarin e saj në një vizitë në Tiranë.

Por skenarët janë ngatërruar për shkak se po atë ditë opozita proteston.

Jens Stolenberg, sekretari i NATO-s do të mbërrijë në Tiranë disa orë para protestës për një vizitë punë.

Para se te nis protesta e opozitës Stolenberg do takojë Metën dhe Ramën.

Siguria në rajon si dhe në vend pritet të jetë tematika e diskutuar.

Priten masa shtesë policie për shkak të vizitës.

Lexo edhe: