P.lumba për një femër, zbardhen emrat e v.iktimës dhe policit që u zunë për gruan

Policia në informacionin e parë zyrtar për ngjarjen e rëndë qe ka ndodhur gjatë natës në Kavajë sqaroi dinamiken e ngjarjes.

Sakaq, mesohet se personi qe ka mbetur i vrarë, eshte shtetasi Dritan Haxholli, ndërsa është p lagosur polici i b u rgjeve Bledar Toci.

Mesohet se M.Q ka pasur lidhje dashurie me v.iktimen, Haxholli. Ndersa Toci ishte mik i gruas.

Sipas policisë, “shtetasi D. H., banues në Kavajë, ka hyrë në banesën e shtetases M. Q. Në banesë ndodhej dhe shtetasi B. T, banues në Kavajë, punonjës i Policisë së Burgjeve”.

Shtetasi D.H. është konfliktuar me shtetasin B. T. dhe ka qëlluar me armë, mbi B.T duke e plagosur.

“Shtetasi B.T me armën e shërbimit ka qëlluar në drejtim të shtetasit D.H i cili ka ndërruar jetë në vendngjarje”, njofton policia.