Pak pasi doli Basha nga zyra, Meta njoftim urgjent shumë shkurt

Pak minuta pasi kishte ikur Lulzim Basha, Presidenti doli me një njoftim shumë të shkurtër mbi takimin, sa per te thene qe beri transparence.

“Sot prita në një takim Kryetarin e Partisë Demokratike, z.Lulzim Basha për të diskutuar mbi krizën aktuale që po kalon vendi. Kërkohet përgjegjshmëri dhe sjellje europiane nga të gjithë”, shkruante Meta ne FB teksa kishte postuar dhe nje foto te te dyve.

Kreu i shtetit kishte mberritur qe ne 5 te mengjesit ne Presidence, per te pritur Ramen sipas letres qe i dergoi dje kryeministrit.

Por pergjigjen e mori qe dje, ‘jam i zene’ ia ktheu Rama fteses se Metes.